درباره موسسه پیام رهایی

با سلام و عرض تشکر برای بازدید شما بازدیدکننده گرامی
اعتیاد یک بیماری است نه ضعف شخصیتی. اعتیاد صرفا وابستگی به یک ماده ی خاصی نیست که مواد مخدر معرفی شود. اعتیاد یک بیماری روحی است و درمان آن باید روحانی باشد. اعتیاد از روح آلودگی شروع و به روان آلودگی ختم می شود. اعتیاد یک بیماری انفرادی است و درمان آن باید گروهی باشد. معتاد را ترک ندهید، درمان کنید. اعتیاد یک معضل فردی، خانوادگی و اجتماعی است بیایید کاری کنیم.
موسسه پیام رهایی با هدف پیشگیری، اطلاع رسانی و درمان مبتلایان به بیماری اعتیاد در مورخه 1392/6/20 در فضای بالغ بر 200 متر مربع با کلیه امکانات اقامتی، همچنین برگزاری برنامه های آموزشی، جلسات مشاوره ای طبق آخرین تجربیات روز به صورت دارو درمانی، نفر درمانی، روح درمانی طبق یک برنامه پرهیز مدار و ایمان مدار زیر نظر پزشک مربوطه نموده است. از آنجا که متاسفانه منطقه نیازمند چنین مکانی جهت کمک به جوانان و مردم این شهر می باشد بر آنیم که به یاری خداوند و کمک مسولین و شما مردم شریف به بهترین شکل ممکن خدمت رسانی کنیم.

اهداف این موسسه به شرح زیر می باشد:

1- پیشگیری و اطلاع رسانی
2- درمان و بازگرداندن به اجتماع
3- کاهش آسیب هایی که ناشی از مصرف توسط معتاد به خانواده و اجتماع زده می شود
4- تغییر رویه از خود محوری به خدا محوری
5- شناخت شخصیت واقعی بیمار به خودش
6- ایجاد اعتماد به نفس در شخص


این موسسه بر آن است که پس از ترخیص بیماران تا 6 ماه فرایند بهبودی افراد را پیگیری نموده و چنانچه لازم باشد از بهبودی به مراکزی جهت کار و امرار معاش معرفی نماید. که تاکنون به نتایج خوبی در این زمینه دست یافته ایم. قابل ذکر است که این امر از آنجا که کاری عام المنفعه می باشد، نیازمند کمک مسولین - علما – دانشمندان و خیرین محترم می باشد. همچنین این مرکز کلیه نشریات و سی دی های مربوط به خودشناسی، خداشناسی و رفع وابستگی های ناسالم، آموزش نوع رفتار خانواده با بیمار و ... را جهت اطلاع و آگاهی عموم مردم عزیز تهیه نموده است که می توانند آن را به صورت حضوری یا تلفنی تهیه نمایند.
شایان ذکر است که مسائلی به صورت سوال و جواب برای خانواده های محترم در نظر گرفته شده است تا هرگونه ابهام یا شناخت نسبت به بیمار خود را رفع نمایند.

برنامه بیماران در مرکز به شرح زیر می باشد:
صرف صبحانه – ورزش صبحگاهی – جلسه شکرگزاری – برنامه های تفریحی – نمایش فیلم – موسیقی – صرف ناهار – جلسه عصر پیرامون انتقال تجارب و آموخته ها، و در طول هفته نیز جلساتی به صورت پرسش و پاسخ با حضور افراد قدیمی و با تجربه برگزار می گردد و نیز معاینه افراد توسط پزشک مربوطه از دیگر برنامه های هفتگی می باشد. تلاش ما این است که در عمل ثابت کنیم. در پایان از کلیه کسانی که ما را در این امر مهم یاری می کنند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

با تشکر
مدیر عامل موسسه پیام رهایی کاشان