کشف ۵ کیلو مواد مخدر در اطراف مراکز آموزشیارسال شده در: 1401/3/12              از دسته مطالب: عمومی


به گزارش خبرنگار مهر، سید روح‌الله مختاری شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل اظهار کرد: در قالب طرح جامع و ضربتی در مبارزه با مواد مخدر پلیس در کنار سایر دستگاه‌ها سعی کرده تا با حضور در مناطق آلوده در سطح استان در ۶۲ مرحله اجرای طرح ۱۹ کیلوگرم مواد مخدر را کشف و ۲۰۲ نفر از عوامل دخیل در این حوزه را دستگیر کند.
 
وی با بیان اینکه همچنان در قالب طرح ضربتی برخورد با سوداگران کشف مواد مخدر ادامه دارد، تصریح کرد: در محلات مختلف شهر و پلیس در ۳۳ مرحله انجام عملیات بیش از ۲۳۴ کیلوگرم مواد مخدر را کشف و ضبط کرده و ۴۱ نفر را نیز دستگیر کرده است.
 
جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: در قالب اجرای این طرح در اطراف فضاهای آموزشی ۱۴۲ طرح ضربتی اجرا شده که در این عملیات‌ها بیش از پنج کیلوگرم انواع مواد مخدر از قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان کشف و ۱۴۶ نفر نیز دستگیر شدند.
 
مختاری افزود: این افراد سعی داشتند تا با فروش مواد افیونی در بین دانش‌آموزان و دانشجویان به تباهی نسل آینده کمک کنند که با هوشیاری پلیس جلوی فعالیت فرصت‌طلبانه آنها گرفته شده است.
 
وی به کاهش سن اعتیاد و نگرانی خانواده‌ها در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: در نقشه راهی که با نگاه پیشگیرانه طراحی شده، سعی ما بر این است تا با جرم سازمان‌یافته تهیه و توزیع مواد مخدر برخورد قاطع انجام شود.
 
مختاری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: طرح ضربتی پلیس برای پاکسازی مناطق مختلف شهر به ویژه مناطق آلوده ادامه دارد و ما در کنار مقابله با عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر با تولیدکنندگان کشت خشخاش و سیاه دانه نیز برخوردی جدی انجام می‌دهیم.
 
وی مجموع کشفیات مواد مخدر را در سال‌جاری بیش از ۳۵۰ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: این مواد افیونی شامل تریاک، هروئین، شیشه و سایر کشفیات مواد مخدر بوده است.
 
مختاری اضافه کرد: در این زمینه در مجموع یک‌هزار و ۴۲۵ نفر اعم از قاچاقچی، حمل‌کننده و توزیع‌کننده مواد مخدر دستگیر شده و یک باند نیز در این استان منهدم شده است.
 
وی از توقیف ۵۷ دستگاه خودرو، یک دستگاه سلاح گرم و چهار هزار و ۱۶۱ قرص مواد روان‌گردان و مخدر خبر داد و بیان کرد: در برخی شهرستان‌ها جلوی کاشت خشخاش و سیاه دانه گرفته شده است.
 
جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل با هشدار به برخی عطاری‌ها و آرایش‌ها و باشگاه‌های ورزشی در عرضه قرص‌های روان‌گردان گفت: در کنار جمع‌آوری معتادان متجاهر و کنترل‌های محسوس در محورهای مواصلاتی، نظارت جدی بر آرایشگاه‌ها، باشگاه‌ها و همچنین داروخانه‌ها و عطاری‌ها در حال انجام است.